Ολοκλήρωση εξωσχολικών δράσεων

Με την ολοκλήρωση των εξωσχολικών δράσεων που ολοκληρώνονται αυτές τις μέρες ?και τις οποίες θα σας παρουσιάσουμε το τριήμερο 13-14-15 Ιουνίου? θέλουμε και από εδώ να ευχαριστήσουμε θερμά τους συνεργάτες μας οι οποίοι με ζήλο και υπευθυνότητα δίδαξαν τα παιδιά μας τόσο όμορφα πράγματα.

DSC 0540.JPGΑ

Από αριστερά:

τον κ. Χρήστο Αποσπόρη, ηθοποιό και σκηνοθέτη με μακρά θητεία στο ΔΗΠΕΘΕ Καλαμάτας,

τον δρα Σπύρο Σιάκα, δάσκαλο, σκηνοθέτη και καθηγητή του ΤΕΙ Αθηνών

την κ. Μπέτυ Αποσπόρη, εικαστικό και παιδαγωγό,

τον κ. Φώτη Μήτση, εικονολήπτη, διευθυντή φωτογραφίας

και τον κ. Αργύρη Παπαδημητρίου, μηχανικό υπολογιστών του Πολυτεχνείου Αθηνών.

Ο κύριος Σπύρος Παπαχρήστου ήταν όλη τη χρονιά πλάι στα νήπια και στις δασκάλες τους και τους αποκάλυψε όλες τις τεχνικές του θεάτρου.

Τον ευχαριστούμε πολύ και περιμένουμε με ανυπομονησία την παρουσίαση της δουλειάς τους.

DSC 0554

Ιδιαίτερες ευχαριστίες οφείλουμε στον κ Κώστρα Παπασπύρο, καθηγητή Φυσικής Αγωγής, δάσκαλο παραδοσιακών χορών, ο οποίος από την αρχή της χρονιάς και σε ένα εντελώς αβέβαιο εργασιακό καθεστώς διδάσκει όλους τους μαθητές μας παραδοσιακούς χορούς.

DSC 1235

ΖΕΠ Πατησίων, 152ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών